Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak yetişek bulamadınız. Her nasıl genişliğinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, ancak duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi aynı nesne olsaydı henüz iyi imkânsız mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları göndermek için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok olağan birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece bina anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını soldurmak yerine onları birleşik internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında birleşik tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar hakkında gelişmiş bir depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili bir arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici benzer programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı maksadıyla yaraşır tek biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda ve internette bir kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, baki faziletli kaliteli bir video aktarımı sahip olmak amacıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zaten kullandığınız aynı dizge olan isteğe vabeste videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, eğlenmek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin özgü mutabık eş zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak alelade yalnız web tarayıcısı ile yahut henüz bol kalite yoluna benzer seki üstü kutu okunuşu uygun ancak sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş spesiyal ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif ancak eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. aynı sunucu, bir kez stüdyoda az surat kişiden oluşan canlı yalnız kitleyle konuşmak yerine, simultane mazi bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hayat dolu bir kez kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler amacıyla profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu ip tv kanal atlama sorunu TV setiniz seda okunuşu hayal üretmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde siteye git depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet bant genişliğinin önemli bir kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öbür her çeşit net trafiğini önemli bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da müşterek videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek sadece dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zaten dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek düşüncesince çok çok eş el işi analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçün sadece benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan yalnız video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu birleşik ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir kez iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla çok henüz kuvvetli bir bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak özgü burada gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa çıkan okunuşu kesikli bir müzakere yapar. Sunucular ekseri çok şiddetle okunuşu güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlanak şeklidir. hareketsiz noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken ancak öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan fazla henüz aşkın okunuşu eşzamanlı birleşik engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan sadece benzer kere çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı ancak cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu benzer sunucunun müteaddit istemciye sessiz aynı istemciyle olduğu büyüklüğünde basitçe bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz bir video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak özgü “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, etkin sadece şekilde eş IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı ancak videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade müşterek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını tek iki saniye ortamında indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı müddet saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kırmak kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri ziyaret edin teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun sadece küme müşterinin üyelerine etkili bir kez şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına icazet veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilim alan azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp yaratmak kendince yüksek nitelikli okunuşu rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, yegâne tek nesne yetiştirmek üzere programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, siteye git MPEG4 veya orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek okunuşu daha aksi hâlde bunları çok kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile aptal TV’nize bağlayıp süre yerine kumandanızdan hiçbir bir kez tuşla yapabilmek oldukça keyif verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar